Oldalak


A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Üvegfestés - Pictură pe sticlă. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Üvegfestés - Pictură pe sticlă. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. május 5., csütörtök

Üvegfestés

Mikor rászoktam az üvegfestésre, szinte minden kezembe kerülő üveget megfestettem. Ezek, az első próbálkozásaimból valóak.




Azután jöttek a szárított teás, üvegecskék. Ugyanis, mi nagyon szeretjük a gyógynövény teákat. Én csak egyszerűen gaz teának hívom, mert mindent begyűjtök, füvet, virágot, levelet. A csalán, már szárad az eresz alatt, a kakukkfű, nemsokára nyílik is a kertben, a sárgavirág, még csak most bújik, de szedek még, zsurlót, hársfát, diólevelet, meggyszárat és még sorolhatnám. Szerencsére a lányok mindent megisznak, és cukor nélkül isszák a teát. Tehát, az idén is sokféle teánk lesz, üveg, meg van még a kamrában….


2011. május 4., szerda

Retró lámpa új köntösben

Ezt a lámpát nem most festettem meg. Csak porolás alkalmából a kezembe került, gondoltam készítek pár képet róla. Ilyen lámpája nagymamámnak is volt. Szeretem a régi dolgokat, hangulatosak. És szeretem az emlékeket is amiket felidéznek bennem. :))


Ja, és ez a századik bejegyzésem?! Az igen, ezt is megértem. :))

2011. március 11., péntek

Próbálkoztam...

kombinálni az üvegfestést, Házi áldást, márvánnyal. A szomszédom, márvánnyal dolgozik és így sok hulladék, kisebb, nagyobb, márványdarabjai voltak, vannak. Ő jött az ötlettel, hogy mi volna, ha összedolgoznánk. Belementem, mivel fantáziát láttam benne. Csak pár darab készült eddig, lássuk mire megyünk velük.

Hát ezek volnának:



Nektek hogy tetszik?

2011. január 18., kedd

Házi áldás, angolul is! :)

Karácsony előt készítettem ezeket a pár dolgokat. Szalvétával díszítet üvegtányér, egy szalvétából készült kép és természetesen az elmerdhatatlan Házi áldás. Most angolul is elkészítettem. :)



2010. november 12., péntek

Házi Áldás újra ... még nem unom :))

A megunhatatlan Házi Áldás. :) Ugyan az de mégis más, egy kicsit.




2010. október 15., péntek

2010. október 12., kedd

Házi áldás

Újra Házi áldást készítettem. Az elsőt már megmutattam a napokban, akkor fekete kerettel, most fehérbe öltöztettem, szerintem így szebb, mutatósabb. A másiknak barna keretet csináltam, szerintem ahhoz meg az a szín megyen. A kereteket, vettem, sima fa, natúr színben, üveggel meg hátlappal együtt. Úgy festem színezem őket ahogy nekem tetszik. Eddig feketét használtam inkább, de most kipróbáltam a fehéret is. Akrill festéket használtam, majd száradás után hobbi decoupage lakkal kentem át. A barnánál antikoló szert használtam, amit egyenesen a fára vittem fel, majd száradás után ezt is átkentem lakkal. Ez nagyon tetszik, olyan szépen kiadja a fa erezetét, szerintem nagyon jó, persze, hiszen az én munkám, nem is lehetek nem elfogult. :)









Igen, már tudom, nem két t a szeretet, ki fogom javítani! :))

2010. október 9., szombat

Üvegfestés

Festegettem a napokban, üvegre, angyalkát, házi áldást. Nem pont úgy sikerültek ahogy azt én szerettem volna, de még csiszolódom. :)






2010. szeptember 27., hétfő

Próbálkozás ...

Igen próbálkozás mert ez az első fekete üvegfestményem, hát... látszik is. De sebaj a következő jobb lesz, mert lesz következő. :)



Sablont használtam, mivel sajnos ennyire ügyes nem vagyok, nem is leszek már.

2010. szeptember 25., szombat

Mit is rejt az ajándék...

Mivel már jelezte, hogy megkapta ajándékomat, ezért megmutatom mit is küldtem Kerának.


A szokásos levélke, amit képeslap formájában készítettem el.

Küldtem neki egy másfajta képeslapot is, Nagyváradról, amit ugyancsak én készítettem saját fotóim alapján. Mint ahogy neki is írtam, nagyon szeretek fényképezni, persze csak amatőr szinten.

Meglepetés virág magokat is "becsempésztem" a csomagba, remélvén, hogy lesz majd hova elültetnie őket. Csak pár alapvető leírást adtam meg a virágról és mivel meglepetés virág, legyen továbbra is meglepetés, hogy mi is fog ki kelni majd a magokból.

Amiért izgultam egy kicsit, hogy az utazás alatt meg ne sérüljön az egy kis üvegfestmény volt. Természetesen azt is én készítettem, sablon után. Ez a technika nagyon megtetszett és lassan készülnek a többi üvegfestményeim is.

2010. május 16., vasárnap

Üvegfestés - Pictură pe sticlă


Ezt a régi petróleum lámpát kaptam és nagyon megörültem neki, szeretem a régies, antik dolgokat na meg azonnal láttam benne a lehetőséget hogy kifesthetem. Hát így sikerült.
Această lampă de petrol am primit-o, şi sincer m-am bucurat de ea pentru că imediat am văzut în ea posibilitatea de a o picta. Aşa mi-a ieşit...

2010. május 15., szombat





Az üveg festés az egyik kedvenc hobbijaim közé tartozik. Esténként mikor a gyerekek még nem aludtak, de azt lestem mikor alukálnak már, valamivel el kellet foglaljam magam. Ha lefeküdtem csak rosszabb volt mert hamarabb elaludtam mint ők, és akkor mérgelődtem hogy ők miért nem alusznak már, igy hát el foglaltság gyanánt rászoktam az üveg festésre. Csendes időtöltés, bármikor neki lehet fogni, bármikor abbahagyni, nem igényel sok helyet, nekem bejött. Íme néhány "alkotásom":
Pictura pe sticlă este una dintre hobbiurile mele preferate. Când Antonia era mai mică şi seara încă nu dormea, trebuia să îmi găsesc o ocopaţie cu care să pot sta trează lângă ea. Dacă m-am întins în pat adormeam de obosită ce eram mai repede decât ea şi doar mă enervam cum că draga de ea încă nu doarme, aşa că drept ocupaţie m-am apucat să pictez pe sticlă. Este o îndeletnicire silenţioasă, te poţi apuca de ea oricând, în orice moment, te poţi opri la fel oricând, nu necesită mult loc, ... mie mi-a ieşit. Iată câteva din "creaţiile" mele: