Oldalak


A következő címkéjű bejegyzések mutatása: x-szemes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: x-szemes. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. október 18., csütörtök

Tűpárna, egy kedvenc...

Piros, fehér, zöld kis tűpárna. 




2012. május 20., vasárnap

Könyvjelzők

Részt vettem egy fórumon, egy kis játékban ahol könyvjelzőket készítünk és küldünk  egymásnak. Készítettem én is egy párat, de csak ez a kettő készült el idáig. 




Készítettem még egy kis tűpárnát vagy akár dekorációs kis darab is lehet. 


2011. október 10., hétfő

Egy kis romantika...


Ezt a kis lila rózsát Barbi mintája alapján varrtam ki, már sokadszor. :))



2011. július 9., szombat

Fekete-fehér - Alb şi negru

Fekete-fehérben, mert nekem így is tetszik. Szeretem a szetteket.


Un set în alb şi negru, pentru că şi aşa îmi place.

2011. március 21., hétfő

Madarak, hímzés, fa

Ezt is kipróbáltam. :))Még így fára nem ragasztottam hímzést. Ezek keskeny faszeletek, amik röktön beindították a fantáziámat. :-))) Persze kel még rajta finomítani. Nem volt türelmem megvárni, hogy a férjem lecsiszolja. Gyorsan pácot kentem rá és már ragasztottam is a hímzést. A többi fadarabkákat már szépen lecsiszolta az én uracskám. A drága tüzelőt mire használom el, ugye? Szereztem pirogravírozót is, azt is ki szeretném még próbálni. Majd mutatom a végeredményt! :))

2011. március 13., vasárnap

Doboz és tányér

Ez a kis dobozka, félig készen várta a beteljesülését. Sehogy sem találtam a tetejére egy oda illő mintát. Aztán jött Manka és az ő hertelendyfalvi varrottasok nyomán készítet mintája, amiből a virágos rész pont oda illet az én kis dobozkám tetejére. Lehet, hogy nem tökéletes a kombináció, mert egyik tulipán másik szegfű, népi motívum nem megy decoupage technikával meg az arany színnel, de nekem teszik. Sőt, nagyon elégedet vagyok az én kis dobozkámmal, ezért nektek is megmutatom. :) A szalvéta, amivel az oldalait dekoráltam az Csillától van, a tetején az anyag, amire hímeztem, az Latinkától van.


A tányért sógornőm kapta születésnapjára és ugyancsak a Csillától kapott szalvétával díszítettem.

2011. február 27., vasárnap

Ha már húsvét, hát legyen tojás! :)

Ezt a kis tulipános mintácskát, egy másik ugyancsak, Manka által bemutatott mintából „idéztem”.
Tudom, hogy Manka gondban volt azzal, hogyan is tálalja, szerkessze ezeket a mintákat, nekem ezzel kapcsolatban, egy egyszerű hasonlat jutott eszembe. Sok kisebb, nagyobb regényeket, esszéket, verseket elolvasunk, és számtalan alkalommal csak idézünk belőlük, mert csak ennyire van szükségünk, ennyivel és el tudjuk mondani azt, amit, akarunk. Ezzel nem ártunk sem a regénynek, sem a regényírónak és másnak sem (persze mindezt kulturált és jóindulatú formában cselekedve), még inkább reklámnak fognám fel, és aki nem tudja miből is idéztünk, hát elmondjuk neki
Valahogy így vagyok én ezzel a mintával, ennyi fért ki, ennyire volt szükségem. De mindenkinek megmutatom, honnan is vettem. Köszönöm Manka.



A másik kéket, azt teljesen a magam feje után varrtam. Kicsit kicsinek találtam ezért a tulipánosat picivel nagyobbra alakítottam.

2010. december 4., szombat

Karácsonyra ...

A napokban ezeket a kis díszeket készítettem, karácsonyra. Van gyöngyös és gyöngy nélküli is. Esténkét tévézés közben, miután a lányok elaludtak, szeretek valami kézimunkát csinálgatni. Nincs sok munka velük és mutatósak is!





2010. november 23., kedd

Karácsonyi dekoráció

Karácsonyra jók lesznek, lehet majd a lakást díszíteni velük.
Az alap ötletet innen vettem, de lusta voltam a harmadik oldalát is kihímezzni.
Inkább a színekkel játszottam, kicsit változtattam itt-ott, ne legyen egyforma a két oldala.

Erre már nem tettem körbe gyöngyöket, így is ki akartam próbálni. :)


2010. november 9., kedd

Karácsonyi hangulat

Engem sem kerülhet el a karácsonyi hangulat, készülődök..., ajándékok..., dekoráció.

Készítettem szalvétából, képet és díszítettem vele tányért is. A képkerettel elbíbelődtem egy kicsit mire olyan lett amilyennek szerettem volna. A tányérokra a padláson bukkantam a minap, elraktam őket talán mert sima üvegtányérok voltak, de most milyen jól jöttek nekem... és, hogy átalakultak?! Még van két üres tányérom, csak szalvétát kell keressek hozzájuk.





Kézimunkázztam is egy kicsit, van ami már készen van és van olyan is ami még alakulóban. A kék színért nem mindig vagyok oda, de most nagyon bejön ezen a kis párnácskán.

A másik képen, a zöld és piros színekben pompázó, még csak alakúl valami, a mintát innen, Adrienne kreatív tutoriálok blogjáról vettem.



Majd azt is megmutatom milyen, mikor készen lesz. Szerintem szép. :)

2010. október 24., vasárnap

Keretbe foglalt keresztszemes rózsa











Barbi mintájával, Latinka anyagával és az én kézügyességemmel készűlt. Van egy apró szépséghibája, de nem árulom el mi az. :) Lehet így is lesz aki rájön.

2010. október 11., hétfő

Valami készűl

Valami, valakinek készül. :) Ajándék lesz. :) Zsuzsa ha erre jársz, csak fél szemmel nézegesd. :) Esetleg szólj ha nagyon nem tetszik, mondjuk azért még messze van a végleges formájától...


2010. október 3., vasárnap

Az első biscornum ( tűpárna)

Elkészültem vele. Nagyon imádtam varrni, persze ez az első lendület izgalmából is fakadt, de szerintem kitart még egy pár darab erejéig. :)