Oldalak


2010. augusztus 18., szerda

Jó itt lakni

Miután ideköltöztünk anyósomhozz, lassan két éve lessz, kérdezték a barátok meg a család hogy szeretek e itt lakni. Eddig is házban laktam, ott nőttem fel, igaz kicsi volt az udvar és közös is volt de százszor laknák házban mint blokban -tömbházban-. Mikor először voltam itt anyósoméknál még csak jártunk a férjemmel, de egyből beleszerettem ebbe a gyönyörű helybe. Nem költöztem másik városba, csak annak a szélére és itt nagyon szép a kilátás, nagy udvar, gyümölcskert, jó levegő, kevés szomszéd.
Szóval nem szeretek hanem imádok itt lakni, persze a házon volt és még mindig van mit rendbe tenni, meg az udvaron is, a vizet a kútból kapjuk de nagyon finom ize van, nem klórós meg büdös mint a városi viz. Ize van és finom. Mikor még csak jártam ide, nem laktunk itt a mutter (anyósom) mind kinált üditőven, ásványvizzel de én nem kértem mást csak egy jó pohár friss kútvizet. Meglehet hogy jó vizköves, de akkor is jobb mint bent a városban.
Egy fedél alatt lakunk anyósomékal de külön bejáratunk van a házba, vagyis eggyütt de mégis külön. Igy a legjobb szerintem. Amúgy nagy segitség nekem hogy ilyen közel lakik anyósom, sokat besegit a gyerekiknél, vigyázz rájuk ha szükséges.

2010. augusztus 17., kedd

Lila virág




Van egy szép virágom, magról kelt, hozztam valakitől de már nem emlékezztem hogy milyen is a virága csak azt tudtam hogy nagyon szép. Hát tényleg az. Ime:



Nem tudom mi a neve, ha valaki tudja esetleg, megköszönöm ha meg irja nekem.

Nevenincs lecsó



Anyósomtól lestem el egy lecsó féle étel receptjét. Nekem nagyon izlik, sok zöldség van benne jó paradicsomosan. Igy néz ki.



Akit érdekelne a receptje annak tessék, itt van. Az alapanyagok mennyiségét mindenki saját maga ízlése szerint adagolja, én sok hagymával szeretem és jó paradicsomosan, teszek bele gombát is de aki nem szereti nem tesz bele.


A 2-3 fej hagymát, 1 paprikát és 2-3 db. champignon gombát csíkokra vágom és oda teszem kicsi olajba, megdinsztelem, hagyom amíg a gomba is egy kicsit megfonnyad, adok hozzá kb. 250 gr csirke májat vagy friss nyuszi májat ha van. A többi hozzávalót én előre megvagdosom és mindet egyszerre beleteszem. Felkockázom az 1-2 padlizsánt, 3-at ha nagyon kicsi, de akkor csak jól lemosom és meg sem hámozom, tököt, van a kertben csillag tök és ha zsenge azt is héjával együtt teszem bele, 1-2 krumplit, répát, kisebb zeller gyökeret, de ezt mát apróbbra vágom vagy lereszelem. Felöntöm vízzel és teszek rá jó sok paradicsomot, most 2-őt tettem rá, de ökölnyi nagyságúak voltak. A paradicsomnak lehúztam a haját és csak úgy nagyba belevagdostam, elfőtt szépen. Ha nincs friss paradicsom akkor paradicsom levet teszek hozzá.


Ha mindenből csak 1-2-őt is teszünk bele akkor is nagy adag kaja lesz belőle. De nekem megfelel mivel nagyon szeretem és a gyerekekkel akár három napig is esszük. Persze az alapanyagokat lehet cserélni tetszés szerint, mindenki azt tesz bele amit szeret. Tálaláskor tejfelt is lehet adni hozzá de én nem szeretem mert a tejfel nagyon elnyomja az ízeket.


Neve nincs is ennek az ennivalónak én mutter lecsónak hívom mivel anyósomtól tanultam. :)

2010. június 14., hétfő

Kirándulás











Vasárnap délután voltunk a Körös parton mi meg meg még egy család. Hát Antónia még nem volt így vízparton, vagyis volt még egyszer de akkor nagyon kicsi volt - fél éves - így nem emlékezhetett rá, és most annyira nagy lázban volt hogy megyünk a "körös kartra", szerintem azt sem tudta mi az és hova megyünk. Na de amint megérkeztünk azonnal fürödni akart, nem is gondoltam volna hogy ennyire tetszeni fog neki a vízben, igaz hogy jó kellemes is volt a víz hőmérséklete. Otthon a kádban szeret pancsolni meg az udvaron a kicsi medencéjében, de ezek szerint a folyó vízben sem gond neki. :) Zoli mesélte még hogy gyerek korukban mennyit voltak a Körös parton, hát Antónak is tetszik. Renikével nem volt gond ő jól érzi magát bárhol csak ott legyen mellette anyu. :)

2010. június 6., vasárnap

Eper a kertből









Posted by PicasaNyami nyami, jaj de finom ez az eper ! :)

Eperlekvár

Finom házi eper lekvár az idei termésünkből.
Nagyon szeressük a gyümölcsöt is meg a legvárt is. A gyerekek is, igaz a kicsi még nem ehet belőle, de jövőre már ő is megízlelheti. Van elég sokféle gyümölcsünk a kertben.
Gem de căpşuni, din grădină. Ne plac şi fructele şi gemul de căpşuni. Fetiţa mea cea mică încă nu poate mânca din aceste fructe, dar anul viitor sper să îi placă şi ei, avem destule fructe în grădină. :)

2010. június 1., kedd


Szombaton fejeztem be a sulit, könnyű is volt nehéz is volt, jó hogy vége van.
Sâmbătă am avut închiderea festivă la facultate, a fost şi greu şi uşor, bine că a trecut.