Oldalak


2010. szeptember 25., szombat

Mit is rejt az ajándék...

Mivel már jelezte, hogy megkapta ajándékomat, ezért megmutatom mit is küldtem Kerának.


A szokásos levélke, amit képeslap formájában készítettem el.

Küldtem neki egy másfajta képeslapot is, Nagyváradról, amit ugyancsak én készítettem saját fotóim alapján. Mint ahogy neki is írtam, nagyon szeretek fényképezni, persze csak amatőr szinten.

Meglepetés virág magokat is "becsempésztem" a csomagba, remélvén, hogy lesz majd hova elültetnie őket. Csak pár alapvető leírást adtam meg a virágról és mivel meglepetés virág, legyen továbbra is meglepetés, hogy mi is fog ki kelni majd a magokból.

Amiért izgultam egy kicsit, hogy az utazás alatt meg ne sérüljön az egy kis üvegfestmény volt. Természetesen azt is én készítettem, sablon után. Ez a technika nagyon megtetszett és lassan készülnek a többi üvegfestményeim is.

Az én pályamunkám


Már azt hittem, hogy elveszet. De itt van. :)

2010. szeptember 22., szerda

Készül a pályamunka

Lassan elkészülök a bejegyzéssel amiben bemutatom pálya munkámat. Szeretnék én is benevezni a Kreatív karácsony játékra, amit Tiffany-Andi hirdetett meg. Még van egy kis leírás, pár fotót feltölteni és megleszek.

Adtam... kaptam...

A tegnapi nap már jól indult, azt leszámítva hogy fáradtam keltem mert alig aludtam a gyerkőcök miatt, sokat felsírtak, Antónia is pedig ő már végig szokta aludni az éjszakákat, na de mindegy már lassan megszokom. Tehát a tegnap sikerült útnak indítanom Kera ajándékát. Nem sikerült pénteken ahogy terveztem, valami közbe jött és nem tudtam bemenni a városba, aztán hétfőn pedig elmentem a postára és ott próbáltam feladni a csomagot. Ott azt mondták, hogy mivel kicsi:) a csomagom és törékeny is, nem garantálják, hogy épségben meg fog érkezni. Elballagtam és nem tudtam mi tévő legyek. Hogy küldjem el? Nem nagy érték de sajnáltam volna ha tönkre megyen, szerintem így van ezzel mindenki. Haza érve felhívtam egy csomag küldő szolgálatot és ő általuk fog megérkezni az ajándék. Remélem valamivel biztosabb így mint a postán ahol annyi csomag, teszik - veszik...



Más. Délután megérkezett Berjo nyaklánca amit a játékán nyertem. :) Gyönyörű! És még volt mellette egy kis fehér cicus is! Hát nem aranyos...





és a nyaklánc ugye milyen jól áll !

Köszönöm a lehetőséget, hogy játszhattam és ezáltal megnyertem ezeket a szép ajándékokat!

2010. szeptember 21., kedd

Képeslapok s.k.

Beneveztem a Karácsonyi pályázatra, nem voltam biztos magamban, de zöld utat kaptam.
Karácsonyi képeslapokat készítettem színes kartonból. Szeretem a papírt, annyi minden kihozható belőle, mint például ezek az üdvözlőlapok:




Elkészítésükhöz ezekre van szükségünk:


  • színes lapok és karton lapok
  • olló
  • minta vágó olló ( hobbi boltokban, nagyobb áruházakban kapható)
  • minta lyukasztó ( én angyalkásat meg virág motívumosat használtam, de lehet csillag, harangocska, kinek mi tetszik)
  • hobbi ragasztó
  • arany színű ön tapadós díszítő csíkok ( hobbi bolt)
  • dómbornyomó
  • színes kis gyöngyök, organza szalag
Így készült:

Kettőbe hajtottam a piros kartont, ráragasztottam a zöld kartonból kiszabott darabot, nem követtem mintát csak úgy ahogy jött. Azután piros és világoszöld lapokból kivágtam a leveleket illetve a virágokat. A leveleket és a szirmokat kicsit behajtottam, hogy tér hatásuk legyen.

Ezután jött az arany csík, ami voltaképpen a selejt mert maga a minta az szélesebb, ez a keskeny csík pedig ami mellette van a selejt. Szóval nem dobunk el semmit, mindent felhasználunk, mégpedig így:


Ezután jött a belső fele dekorálása. Lehet tetszés szerint vágni, perforálni, ragasztani. Én így diszitettem:



Tipp:

A színeket lehet bárhogy kombinálni, akár a fehéret is be lehet iktatni, akkor ezüst diszitő csíkokat használunk.

Így készült:

A sárga karton lapot középen behajtottam és erre az egyre rányomtattam hogy Kellemes Karácsonyi Ünnepeket. A bordó kartonból keskeny csíkokat vágtam, az egyik szélükön a minta vágó ollóval, majd felragasztottam, úgy ahogy a képeken látszik. A képeslap alsó részére rákerült egy kis szalag organzából, ezt is ragasztottam. A minta lyukasztóval angyalkákat vágtam ki és úgy ragasztottam fel őket, mintha kergetőznének. Ezután a képeslap egyik szélét csillag mintázatú dombornyomóval is diszitettem.








Tipp:
Az organza helyet lehet használni esetleg finom csipkét, szatén szalagot, vagy karácsonyt idéző kereszt szemes kis futót.


Így készült:

Miután ketté hajtottam a kartont, a képeslap előlapját úgy vágtam körbe cikcakkos ollóval a három oldalánál hogy az picivel kissebb legyen mint a hátlap, azután az elejére rárajzoltam egy karácsonfát, majd kisollóval kivágtam. Belülre szalvétát tettem és hogy belül mégse a szalvéta látszódjon, befedtem egy világos lila szinü kartonnal aminek cikcakk vágó ollóval levágtam a széleit, hogy kicsit kissebb legyen mint maga a képeslap előlapja. A belső másik oldalára ugyancsak lila pappirból vágtam, majd ragasztottam széleket.


Ezután az eleje diszitése következett. Lila apró gyöngyöket fűztem cérnára és diszitettem fel velük a karácsonfát. Azután, üveg festésnél használt arany kontúrozóval még körbe rajzoltam a kis fát és az ezüst szinüvel pedig pontokat vittem fel. Ugyan ilyen pontocskákkal diszitettem körbe a képeslap széleit is. Végezetül a pappir lyukasztóval, lyukakat csináltam a képeslap meghajtott szélénél majd átfűztem egy zsinórt. Lentről felfelé haladtam mindkét végével, majd fent masnira kötöttem.

Tipp:

A szalvéta helyett használhatunk, festett selymet, anyagot vagy egy szépen hímzett x szemes karácsonyi motívumot. Ebben az esetben használhatunk keskeny szatén szalagot amit végig vezetünk a karácsonfa körvonalán, majd a tetején masnit kötünk. A képeslap szélébe pedig fűzhetünk szatén vagy organza szallagot.

Így készült:

Miután félbe hajtottam a karton lapot, a képeslap elejére rárajzoltam halványan egy tégla lapot, majd kis ollóval kivágtam úgy ahogy a képeken is látszik. A nyomtatón kinyomtattam egy aranyos szánkózó rénszarvast, kivágtam és a felrajzolt téglalpra ragasztottam.




Teljes egészében is ki lehet színezni a kifestőt, én megelégedtem a sál kifestésével. A belső oldalára ragasztottam még egy zöld kartont amit rövidebbre szabtam mint a képeslap hátlapja.

Tipp:
Nyomtathatunk bármilyen kifestőt amit a gyerek vagy gyerekek szivesen kiszinezhetnek. Akár fényképet is ragaszthatunk, kisbabánk első ultrahangos fotóját, vagy a gyerkőcről készült képet amit szivesen elküldünk nagyszülőknek, családnak, barátoknak.



Így készült:

Félbe hajtottam a karton lapot, majd egy kockás pappirra felrajzoltam egy x szemes karácsonyfa mintát. Itt bátran tervezhetünk saját mintát, mint ahogy én is tettem. Kihajtottam a képeslapot, ráhelyeztem a mintát a képeslap elejére, majd tűvel átszurkáltam a kereszt szemek csücskeit, persze a mintát követve. Zöld szinü, cérnával kivarrtam, megsúgom, nyugodtan tévedhetünk is, senki sem fogja észre venni, elvégre ez a mi mintánk!

Varrás után, a képeslap belsején látható kusza mintát kellet eltakarni. Ezt úgy oldottam meg, hogy kék kartonból vágtam egy keretet, ráragasztottam sárga karton lapot, pár angyalka a minta lyukasztóval és meg is van.

Következett a képeslap diszitése, a széleken körbe arany szinü csík, pár csillag meg pontocska az üveg festésnél használt kontúrozóval.

Tipp:

Először is használjunk gyűszűt a szurkálásnál, nem úgy mint én. Ha egyszerűbb mintával próbálkozunk, azt a nagyobb gyerekek, persze felügyelet alatt, simán kivarrhatják. Például, egy hó ember körvonala, karácsonyfa körvonala, házikó stb. A karácsonfa diszitésénél használhatunk, gyöngyöket, flittert vagy apró színes gombokat.

Úgy próbáltam kialakítani ezeket a képeslapokat, hogy különböző stílust képviseljenek, elvégre mi sem vagyunk egyformák. Más más stilusu képeslapot ajándékozunk szeretteinknek is, például a barát nőnknek a gyöngyös képeslapot, szülőknek az elegánsat, nagyszülőknek küldhetjük a gyerek által kiszínezett kifestős képeslapot stb. Ajándék kísérőként is lehet használni, nem kell feltétlenül postára adni.
Szerintem örömet fognak szerezni azoknak is akik csinálják és azoknak is akik kapják.
Kivánok jó szórakozást és kellemes időtöltést mindazoknak akik megpróbálkoznak valamelyik képeslap elkészítésével.

2010. szeptember 17., péntek

Játék


Ezzel az összeállítással szeretnék jelentkezni a Hekka által meghirdetett játékra. Olyan saját készítésű játékkal, dekorációval lehet jelentkezni amit gyerkőcöknek varrtunk, készítettünk. Kifejezetten játékot én nem készítettem, inkább dekorálgattam piciny kuckójukat.
Ja és a nyeremény ... egy imádni-valóan aranyos horgolt macilány. :)

A kihívás lelkesít

Elkészültem! Ma teszem postára Kera ajándékát. Jövök majd fotókkal is csak kapja meg a csomagot. :) Most már jöhet az újabb feladat... a karácsonyi pályázat Latinkánál. Egy része megvan már, a jövő héten elküldöm neki. Ez jó, szeretem hogy vannak feladataim, ezeknek pedig határidejük. Amúgy lehet nem csinálnék ennyi mindent, csak úgy magamtól nem állok neki a dolgoknak, talán mert a feladat egyben kihívás is...? Ki tudja, a lényeg hogy jobban teljesítek ha feladatként kezelem a dolgokat mintsem ha csak úgy "értelmetlenül" csinálok bármit is.