Oldalak


2010. október 9., szombat

Pályamunka 2

Ezt a kis tányért amit most készítettem, már nagyon rég meg akartam magamnak csinálni. Valahogy mindig elmaradt. De most itt volt rá a tökéletes alkalom.
Ha valaki egyedi díszítésű tányérra vágyik, amit saját maga is elkészíthet, hát most itt van rá a lehetőség. Szükségünk van egy üveg tányérra, lehet kerek vagy szögletes, nagyobb vagy kisebb, mindegy csak üveg legyen, egy szép szalvétára, ragasztó, ecset és fehér akrill festék. Mielőtt nekilátunk a szalvétát rétegeire szedjük, nekünk csak a legfelső színes rétegre van szükségünk. ( a többit használhatjuk megfázás estén :)). Felfordítsuk a tányért, rátesszük a szalvétát, nem baj ha lelógnak a végek, ecsettel óvatosan de határozott mozdulatokkal felvisszük a ragasztót, hadijuk megszáradni és ekkor levágjuk a felesleges szalvéta darabokat. Ha meleg forrás mellé tesszük akár fél óra alatt is megszárad, a lényeg hogy ne tapadjon a kezünkhöz. Ezután befessük a fehér akrill festékkel, majd hadijuk ezt is megszáradni. Száradás után az akrill vízálló lesz, tehát nyugodtan el tudjuk mosogatni a tányérunkat.


Az elkészítés technikája nagyon hasonló a Batorba álltak készített szalvétás képekre.

Ötlet: ha nagyobb tányért használunk, dekorálás után tehetünk bele szalon cukrot vagy süteményt is tálalhatunk rajta. Ajándékba is adhatjuk de szerintem annyira elégedett lesz mindenki az eredménnyel, ha kipróbálják, hogy biztosan megtartják maguknak. :)
Kellemes karácsonyi készülődést! :)
Mivel ez az első így elkészített kis tányérom, szeretném magamnak megtartani, ezt most nem ajánlom fel.

2010. október 5., kedd

Hosszú i - már megvan íííííí :)

Nem találom a billentyűzeten a hosszú i-t. Itt a bejegyzéseknél még kijavítja nekem a gép, de a címnél? Hol találom? Sehol sem találom! :((

2010. október 4., hétfő

Egy újabb dij

Díjat kaptam Timikétől. Nagyon meglepet vele, tényleg nem is számítottam rá. Köszönöm szépen. :)

És lássuk azokat akiknek tovább szeretném adni. Miért? Csak azért mert szeretem őket olvasni és valamiért érdekesnek találom a blogjukat. ( és ahogy nézegetem őket, ezt a díjat még nem kapták meg, ha mégis, nem kötelező átvenni :) )

2010. október 3., vasárnap

Az első biscornum ( tűpárna)

Elkészültem vele. Nagyon imádtam varrni, persze ez az első lendület izgalmából is fakadt, de szerintem kitart még egy pár darab erejéig. :)






2010. október 2., szombat

Kreativ bloger dijat kaptam :)

Díjat kaptam! Szinte el sem hiszem, kreatív blogger díj, amit Kerától kaptam és nagyon köszönöm!

A vándordíj szabályai a következők:

  1. Meg kell köszönni.
  2. A logót ki kell tenni a blogomba.
  3. Be kell linkelnem, akitől kaptam.
  4. Tovább kell adnom 7 embernek.
  5. Be kell linkelnem őket.
  6. Megjegyzést kell hagyni náluk.
  7. El kell árulnom magamról 7 dolgot.

Akiknek szeretném tovább adni:

És jöjjön az a 7 dolog, amit el kell árulnom magamról:

  1. Szeretem a nyugalmat, a csendet, a jó levegőt, a természetet.
  2. Szeretek mindent ami kreatív és ötletes.
  3. Nagy vágyam, hogy egyszer Párizsban töltsem a szilvesztert.
  4. Néha nagyon is hiszékeny és naiv vagyok.
  5. Nem tudom úgy be osztani az időmet, hogy mindent meg tudjak csinálni amit, például aznapra beterveztem magamnak.
  6. "Vénségemre" jöttem rá én is, hogy tanulni, tanulni és tanulni, igenis kell.
  7. Félek attól, hogy mi vár ebben a világban a gyermekeimre.

Édes finomság

Kaptam Ilditől, egy jó kis süti receptet. Könnyű elkészíteni, nagyon finom és még a sütőt sem kell bekapcsolni hozzá! Már mind elfogyott, még a férjemnek is ízlett pedig ő igazán nem édes szájú.

2010. október 1., péntek

Mindig kell valami új

Nem tudom mi lett velem de valami megfertőzött, pedig csak nézegettem itt ott ezeket a szebbnél szebb kereszt szemes hímzéseket és észre sem vettem menyire megfertőződtem. A minap mikor bent voltam a városban, fogtam magam és vettem etamint, fonalat meg olyan rögzítőt amibe bele kell fogni az anyagot, még azt sem tudom mi annak a kütyünek a hivatalos neve. Amint haza értem, már fogtam is neki, először fogalmam sem volt, hogy mit varjak, csak egyenes vonalban mentem, mondom lássam hogy adja ki magát a fonal, szinátmenetest vettem. Aztán lassan adta magát a forma, kocka lett, kis diszités a sarkokon, jött a másik szín és akkor már tudtam, biscornut fogok varrni magamnak. Annyira fellelkesedtem az ötlettől, hogy rögtön le is töltöttem egy jó pár mintát az internetről. És most egy ideig, míg tart a fonalam meg a lelkesedésem ezt fogom csinálni. :)

Ez olyan jó, olyan jó érzés hímezni, engem megnyugtat, kikapcsolódás varrni. Nekem nagyon tetszik, kivált, hogy ő az első nekem ... :)