Oldalak


2011. május 7., szombat

Szalvétából, kép

Feliratkoztam egy decoupage fórumra. Nem semmi, amiket ott bemutatnak! Olyan technikákat alkalmaznak, amikről én még nem is hallottam, de legalább így tanulok. Elég komolyan is veszik a részvételt, hétről hétre mutatnak valamit és nekünk is el kell azt végezni. De ez jó, mert szeretem csinálni. Ez a kép, még nem tartozik a leckékhez, csak kipróbáltam valami ujjat amit a fórumon láttam. Fa alapra felkentem a kittet majd ráhelyeztem a kivágott szalvéta darabokat és akril festékkel próbáltam árnyékolni. Ez az árnyékolás nagyon "menő" a decoupage rajongók körében, én még csak most próbáltam először. De lesz ez még jobb is. Azért megmutatom mit készitettem. :))






2011. május 5., csütörtök

Üvegfestés

Mikor rászoktam az üvegfestésre, szinte minden kezembe kerülő üveget megfestettem. Ezek, az első próbálkozásaimból valóak.




Azután jöttek a szárított teás, üvegecskék. Ugyanis, mi nagyon szeretjük a gyógynövény teákat. Én csak egyszerűen gaz teának hívom, mert mindent begyűjtök, füvet, virágot, levelet. A csalán, már szárad az eresz alatt, a kakukkfű, nemsokára nyílik is a kertben, a sárgavirág, még csak most bújik, de szedek még, zsurlót, hársfát, diólevelet, meggyszárat és még sorolhatnám. Szerencsére a lányok mindent megisznak, és cukor nélkül isszák a teát. Tehát, az idén is sokféle teánk lesz, üveg, meg van még a kamrában….


2011. május 4., szerda

Retró lámpa új köntösben

Ezt a lámpát nem most festettem meg. Csak porolás alkalmából a kezembe került, gondoltam készítek pár képet róla. Ilyen lámpája nagymamámnak is volt. Szeretem a régi dolgokat, hangulatosak. És szeretem az emlékeket is amiket felidéznek bennem. :))


Ja, és ez a századik bejegyzésem?! Az igen, ezt is megértem. :))

2011. április 30., szombat

Hogy szalad az idő!!!

Csak azon veszem észre magam, megint eltelt egy hónap, és mindjárt az évnek a fele is. Ősszel meg megyek vissza dolgozni. Ó nem akarok, olyan jó itthon lenni a lányokkal! Vagy csak nagyon elkényelmesedtem, ki tudja. Na, de ez van, addig viszont bele kel húzzak, sokat kézimunkázzak, mert aztán már nem nagyon lesz rá időm, gondolom.
Csinálgattam ezt, azt, házi áldásokat, amilyeneket már mutattam itt a blogon. Kaptam megrendelést, Magyarországról, két alkalommal is. Kellemes meglepetés volt, ezer idegen csak úgy megkeres, hogy tetszik neki a munkám és szeretne belőle, még fizetne is érte. Ez jó érzés.
Ajándékba is készítettem párat óvó néniknek, barátnőnek.




Decoupage képet ajándékba, Katának. Latinka ajándékláncában, én küldtem Katának ajándékot, sajnos a többi dolgot már nem fotóztam le, talán majd ő. Akkor azokat is megmutatom.


Ilyen kis tűpárnát is ajándékba készítettem, Annamáriának, és mivel nagyon megtetszet gyorsan csináltam magamnak is egyet.


Kipróbáltam a horgolást is, olyan jól még nem megy, mint Zsuzsának, de igyekszem.


Csináltam még sok apró kis keresztszemes mintácskákat, de még nincsenek véglegesítve. Majd azokat is mutatom.
És készítettem még sok-sok képet.
Ez a gyorshajtás eredménye, az utcánkban! 4-en szálltak ki sértetlenül az autó alól, de szó szerint sértetlenül, még karcolás sem volt rajtuk. Jó nekik.



Húsvéti tojás és muffin.






És virág képek:





És még sok minden, de majd máskor.

2011. április 15., péntek

Pif ajándék nekem :)

Monicanál alig az év elején jelentkeztem Pif játékra, de ő, már el is küldte az ajándékát!

Hát, íme, ez a csodálatos, zöld üvegékszer szett!

Olyan jó volt fotózni, szeretem a zöld színt, no meg a szép ékszereket!



Köszönöm Monika!

2011. április 6., szerda

2011. április 5., kedd

Bumeráng

Nagyváradon a Neo Fm!!! Bumeráng, Bocskor Gabor és Boros Lajos-al!!!