Oldalak


2011. június 4., szombat

Festés üvegre

Üvegre festettem akrilfestékkel! Varrogatónál láttam egy videót a festésről, ennél a bejegyzésnél. Nekem nagyon megtetszett ez a festési technika, még ki fogom próbálni. Köszi szépen, Moncsi!




2011. június 1., szerda

3 technika, egy képben

Ezt a szépséges szalvétát Grétitől kaptam. Alig vártam, hogy valamit kezdjek vele. Hát ez lett belőle. A fehér zsinort is én horgoltam, és a széleit is én pirograváltam. A hátára pedig a nevemet is felírtam. Mint a nagyok, aláírtam a munkámat. :))



2011. május 28., szombat

Frissítő desszert

A mai desszert: tehéntúró és eper a kertből! Hűs és finom!


2011. május 27., péntek

Brazíliából...

Kaptam ajándékot!! Lee küldött nekem egy saját tervezésű kittet!




Nem hittem a szememnek mikor láttam, hogy Brazíliából kaptam csomagot.
Hálásan köszönöm, Lee. Igyekszem szépen kivarrni, már alig várom hogy neki fogjak, bár most is egy Lee által tervezet mintán dolgozom.


Annyira örülök! Köszönöm Lee!


2011. május 23., hétfő

Megint, decoupage

Szalvéta technikával készült tányér és váza.






2011. május 19., csütörtök

Gyerekszáj

Tata dolgozik valamit és nagyon porol. Antónia meg ott kíváncsiskodik, szeretné látni közelről mit is csinál tata. Zoli rászól Antóniára:
- Ne menj közel, mert a szemedbe megy a por.
Kicsi gondolkodás után, Antónia így szól:
- De ha becsukom a szemem, nem megy bele!

Ülünk az asztalnál és eszünk, én néha belekukkantok a számitógépbe. Antónia megszólal:
- Anyu, az oviba mikor eszünk, nem játszunk.
- Igen bogaram, nem játszunk.- mondom én.
Erre ő:
- Akkor te se játsszál a gépen!

Nézzük a reklámot a tévében. Mutatom a lányoknak:
- Ni-ni, ott a tehén, lila tehén!
- Igen, mert csoki van rajta! - mondja Antónia
- Csoki?- kérdem én
- Igen, ő adja a csokit!- mondja Antónia

Új hobbi, új szerelem…



Vagyis az új hobbim a szerelmem, nem a szerelmem az új hobbim, bár az sem volna rossz dolog, na de elég mert még belezavarodok. :))
Tehát rátaláltam a pírogravírozásra és nagyon tetszik. Igaz az eszközeim kezdetlegesek, kaptam egy házilag összeállítót, gépet. Nem akartam sok pénzt bele fektetni, addig, amíg nem tudom, mit is tudok kihozni belőle. De nagyon szeretem csinálni, valahogy kihozom a családi költségvetésből az árát, és idővel csak veszek magamnak egy normális gépet.
Addig is megmutatom eddig mit csináltam mostanival.



És természetesen, házi áldás is készül ezzel a technikával. :))