Oldalak


2010. június 14., hétfő

Kirándulás











Vasárnap délután voltunk a Körös parton mi meg meg még egy család. Hát Antónia még nem volt így vízparton, vagyis volt még egyszer de akkor nagyon kicsi volt - fél éves - így nem emlékezhetett rá, és most annyira nagy lázban volt hogy megyünk a "körös kartra", szerintem azt sem tudta mi az és hova megyünk. Na de amint megérkeztünk azonnal fürödni akart, nem is gondoltam volna hogy ennyire tetszeni fog neki a vízben, igaz hogy jó kellemes is volt a víz hőmérséklete. Otthon a kádban szeret pancsolni meg az udvaron a kicsi medencéjében, de ezek szerint a folyó vízben sem gond neki. :) Zoli mesélte még hogy gyerek korukban mennyit voltak a Körös parton, hát Antónak is tetszik. Renikével nem volt gond ő jól érzi magát bárhol csak ott legyen mellette anyu. :)

2010. június 6., vasárnap

Eper a kertből









Posted by PicasaNyami nyami, jaj de finom ez az eper ! :)

Eperlekvár

Finom házi eper lekvár az idei termésünkből.
Nagyon szeressük a gyümölcsöt is meg a legvárt is. A gyerekek is, igaz a kicsi még nem ehet belőle, de jövőre már ő is megízlelheti. Van elég sokféle gyümölcsünk a kertben.
Gem de căpşuni, din grădină. Ne plac şi fructele şi gemul de căpşuni. Fetiţa mea cea mică încă nu poate mânca din aceste fructe, dar anul viitor sper să îi placă şi ei, avem destule fructe în grădină. :)

2010. június 1., kedd


Szombaton fejeztem be a sulit, könnyű is volt nehéz is volt, jó hogy vége van.
Sâmbătă am avut închiderea festivă la facultate, a fost şi greu şi uşor, bine că a trecut.

2010. május 24., hétfő





Mivel sajnos nincs mindkét gyerekemnek saját szobája megpróbáltam valahogy feldobni azt a sarkot ahol elhelyeztem a kiságyukat. A narancs sárgás az Antóniánál van, igaz ma már nem a kiságyban alszik, a rózsaszínes pedig Renikének a kiságya körül van.
Din păcate fetiţele mele nu au camere separate, aşa că le-am amenejat câte un colţişor în jurul pătuţului, cică fiind acolo camera lor. Am încercat să decorez aşa cum am putut "camera" lor. Cu coli colorate, abţibilduri, şerveţele frumoase făcute drept tablouri micuţe ... uite cum a ieşit. Cele cu portocaliu sunt ale Antoniei iar cele roz ale Renatei.

2010. május 16., vasárnap

Varrás - Cusut


Ezt a kiságy garnitúrát Antókának a kiságyára varrtam, mindent én varrtam hozzá, lepedőt, kis paplant, párnácskát és azt a kis keskeny rész ami a fejénél védi. Régebben nagyon sokat varrtam, de mióta megszülettek a leányaim nem sok időm jutott rá. Vagyis időm talán még akadna, de egy kicsit nehézkes a dolog, nincs külön asztalom a varrógépnek, mindig elő kell vegyem ahova eltettem, hogy ne legyen útban, aztán vissza a helyére, előszedni az anyagokat aztán visszapakolni, ha a gyerekek alszanak nem varrhatok mert zajos, pedig épp akkor lenne időm...hát ez van. Ha akkor varok amikor ébren vannak, Antóka, ő már kétéves múlt, egy darabig érdekes neki amit csinálok aztán mindenáron a figyelmemet igényli, nem hagy nyugodtan varrni. Így hát mostanság csak gyűlnek a varrnivalók, aztán egyszer majd csak lessz egy pici dolgozó sarkom ahol ott a gép leülök varrok, ha kell abbahagyom és ott hagyhatom mert nincs útban senkinek. Íme egy pár kép azokról a dolgokról amiket eddig varrtam, vagyis csak egy pár mivel nemrég kezdtem el fényképezni a " munkáimat ":

Această garnitură pentru pătuţ

Üvegfestés - Pictură pe sticlă


Ezt a régi petróleum lámpát kaptam és nagyon megörültem neki, szeretem a régies, antik dolgokat na meg azonnal láttam benne a lehetőséget hogy kifesthetem. Hát így sikerült.
Această lampă de petrol am primit-o, şi sincer m-am bucurat de ea pentru că imediat am văzut în ea posibilitatea de a o picta. Aşa mi-a ieşit...