Oldalak


2010. november 10., szerda

Ajándék jött, ajándék ment...:)

Kezdem a legutóbbival. Adrienne blogján láttam meg ezt a szépséges Amidalát (vagyis nem pont ezt, mert, hogy ezt kifejezetten nekem készitette :-p ). Egyből arra gondoltam, ez nekem kell, de igazán álmomban sem reméltem, hogy valaha is viselhetem. És mégis, egy csere folytán, végre itt van!!! Annyira szép, azok a zöld gyöngyök..., amúgy is a zöld a kedvenc színem. Írtam Adriennek, hogy milyen szépen csillog a közepe, hát persze a Swarovski már csak ilyen csillogó... :)
Amit én küldtem neki az egy karácsonyi kis üvegtányér, amit még az Andi által meghírdetett, karácsonyi pályamunkára készitettem. Elküldtem még egy kis x-szemes párnácskát, amit karácsonyi szinekben hímezztem ki, de lefotózzni már nem érkezztem.

Ugye szép, nekem nagyon tetszik. Köszönöm Adrienne.

A következő cserém Patriciával zajlott le. Ő szeretett volna tőlem égy Házi áldást. Sikerűlt épségben elküldenem neki, pici ráadás ez a kis rózsácska volt. Cserébe, pedig ezeket a könyveket és cd-ket kaptuk. Nagyobbik lányomnak nyomban megtetszett a képes kis könyvecske, Bogyó és Babóca, amit kötelező szinte naponta elmesélni. :)

Szerintem, könyvekből sosem elég. Lassan gyarapodik a gyerekek kis könyvtára. Köszönjük Patricia.

2010. november 9., kedd

Karácsonyi hangulat

Engem sem kerülhet el a karácsonyi hangulat, készülődök..., ajándékok..., dekoráció.

Készítettem szalvétából, képet és díszítettem vele tányért is. A képkerettel elbíbelődtem egy kicsit mire olyan lett amilyennek szerettem volna. A tányérokra a padláson bukkantam a minap, elraktam őket talán mert sima üvegtányérok voltak, de most milyen jól jöttek nekem... és, hogy átalakultak?! Még van két üres tányérom, csak szalvétát kell keressek hozzájuk.





Kézimunkázztam is egy kicsit, van ami már készen van és van olyan is ami még alakulóban. A kék színért nem mindig vagyok oda, de most nagyon bejön ezen a kis párnácskán.

A másik képen, a zöld és piros színekben pompázó, még csak alakúl valami, a mintát innen, Adrienne kreatív tutoriálok blogjáról vettem.



Majd azt is megmutatom milyen, mikor készen lesz. Szerintem szép. :)

2010. október 28., csütörtök

Játék




A részletekért kattincs ide.

2010. október 24., vasárnap

Keretbe foglalt keresztszemes rózsa











Barbi mintájával, Latinka anyagával és az én kézügyességemmel készűlt. Van egy apró szépséghibája, de nem árulom el mi az. :) Lehet így is lesz aki rájön.

2010. október 21., csütörtök

Üvegtányér sajátosan



Egy újabb üvegtányért dekoráltam szalvétával. Nekem tetszik. :) Úgy hogy lesz fojtatása!

2010. október 16., szombat

Egy szép nap ... :)

Ma nagyon jó napom volt. Még akkor is, ha kint borús volt az idő, idebenn a lányokkal jól elvontunk. Mióta oviba jár a nagyobbik, hiányzik és most hogy hétvége van annyira jó volt itthon vele meg a kicsivel.
Reggel, 7 előtt, hallom ahogy kiált a szobájából:
-Anyucii gyere öltöztess fel, olyan jót alukáltam, megyek oviba!
Ó a drágám majdnem sírt, hogy nem mehetett ma oviba. De elmúlt neki és aztán olyan szorgosan rajzolgatott meg segített anyucinak a takarításban meg a főzésben, hogy majd megettem. :)

Délután pedig másfajta öröm aranyozta be a napomat. Ajándékot hozott a postás. Latinkánál és Erikánál is nyertem játékot. Szinte lelkiismeret furdalásom is volt, hogy mostanában így rám mosolygott a szerencse. Valahogy majdcsak kibírom! :)
Olyan izgatott lettem azt sem tudtam melyik csomagot bontsam fel előbb. Találomra felnyitottam az egyiket és egy csomó színes gombolyag gurult szanaszét az ágyon. Aztán előbukkantak az anyagok, krém színű, világoskék és egy lehelet finom fehér, mind x szemesnek való etaminok. Itt már nem bírtam magammal annál is inkább, mivel már egy ideje mind kerestem a boltokban színes anyagot is, nem csak fehéret, de nem találtam. Volt még a csomagban, egy újabb kis gombolyag, a levélkéből kiderült, hogy ez saját festésű fonál. Amint megpillantottam a sárga és kék színekben pompázó kis gombolyagot, egyből a napsütötte tenger jutott az eszembe. És ami szerintem tipikus a fanatikusokra, már jártak az agy tekervényeim, már láttam magam előtt a dobozkámat aminek a tetején a világoskék anyag lesz kivarrva ezzel a cérnával. Már csak a mintát kell megtaláljam és már varrnám is. De vissza a csomagban megbújó ajándék özönhöz. Lapult még ott egy kis x szemes hóember is, amire a lányom nyomban lecsapott. És még nincs vége, hátra van az a darab amiért a játék folyt, egy gyönyörű rózsaszín ollótartó. Hát mit mondjak ... annyira meghatódtam, imádom ezeket az dolgokat, alig várom, hogy dolgozzak velük.

Köszönöm Latinka! :)


Nyugi, még mindíg nincs vége! Jön a második csomag! Szinte már a könnyeimmel küszködve, nyitottam ki és nézegettem, próbálgattam magamhoz az Erika táskáját. Szebb mint a képeken! Olyan nagyszerű táska, pont jó a mindennapi jövés menéshez és még farmer is. :) Lassan már pakolgatom is át a dolgaimat bele. Tutti ő lesz a kedvencem!

Köszönöm Erika! :)


Később mikor haza érkezett a férjem is, nagyban újságolta neki a lányom:

-Néézd apuci, mennyi sok ajándékot kapott anyuci a postás bácsitól! Látod?

2010. október 15., péntek