Oldalak


2010. szeptember 3., péntek

Ajándékot kaptam

Belindától kaptam egy nagyon szép kis ajándékot. Én lettem 100 -adik követője. :)



Igy kaptam,



és így használom.


Ugye szép, nekem nagyon tetszik! Köszönöm Belinda!


Gyors reggeli

Ma, reggelire olyasmit készítettem amit eddig még nem. Mind az járt a fejemben, hogy a férjem a tegnap azt magyarázta, hogy ő a városban milyen finom palacsintát evett, jó nagy, sonkás, sajttal megszórva és csak 2 lejbe került. Azt mondta, hozz nekem is, majd ma. Hát ok, ez volt a tegnap. Csak hogy én lassan rosszabb vagyok mint egy gyermek, nekem kell az a palacsinta és most.
És akkor összeállt a kép, megcsinálom én reggelire. Még korábban főztem egy kis krumplit hajában, (csinálok majd később szilvás gombócot), elvettem 3 kisebb krumplit, megpucoltam vékonyra felszeleteltem, bele a serpenyőbe pár szelet csíkokra vágott baconnal, pici olajon megpirítottam de csak enyhén, addig 2 tojást felvertem kb 1 dc. tejjel hozzá annyi liszt amennyit felvessz, hogy jó sűrű állagú palacsinta legyen, pici só és mehet is bele a serpenyőbe, a fele, soknak találtam az egészet egyszerre rátenni, így lett két adag. Miután szépen megpirult minkét oldala, tányérra tettem, rá finom édes házi ketchup, pár kattintás a géppel és már ettük is. Azután jutott eszembe hogy a sajt lemaradt róla, vagyis mi már tettünk magunknak rá de kép így már nem készült. Ez egy gyors összecsapott reggeli volt de nagyon finom és laktató.


Krumpli nélkül szerintem vacsorára is kitűnő lehet.

2010. szeptember 2., csütörtök

Mézes lapok, citromos krémmel

Annyira de annyira kívánom az édességeket ( nem jön a baba :) ). Várandósan nem voltam ennyire édes szájú mint most. Vagyis de, az első terhességem alatt rengeteg sütit meg csokit megettem, a másodiknál meg mind a savanyút kívántam - ezért is hittük és reméltük is azt hogy kisfiunk lesz, de hát nem így alakult és ez így van jól, mert két gyönyörű kislány anyukája lehetek - .
Tehát sütögetek, most például citrom krémmel töltött mézes lapokat sütöttem. Rátaláltam egy receptes könyvecskére, a költözéssel és az építkezéssel kicsit elkallódott, olyannyira hogy meg is feledkeztem róla. :) De most hogy rábukkantam nagyon megörültem neki mivel lekvárral töltött, készült sütemények vannak benne. Sokféle gyümölcsünk lévén a kertben, jó pár üveg lekvárt eltettem. Annyira nem esszük, még van a tavalyi meg az azelőtti évből is, de arra gondoltam jönnek majd a téli hónapok a gyerekek kicsit még nőnek, hogy mindent ehessenek és akkor ha édességet kívánnak jól jön majd egy kis lekvárral töltött palacsinta, vagy a tejbe gríz, tejberizs mellé egy kis lekvár. Inkább egyék ezt, mint sem azokat a bolti édességeket.

Olyan régóta akartam már citromos krémmel töltött sütit enni és ez a kis receptes könyv nagyon jól jött, remek kis receptek vannak benne, nem túl bonyolultak, elérhető alapanyagokkal.

Tehát nekiláttam és ez jött ki:






A lapokat legközelebb kicsit vastagabbra nyújtom majd, nagyon finom lett így is, az izével nincs is semmi gond csak talán egy kicsit alacsonynak tűnt a végén a süti. De finomra sikerült és mind elfogyott. :)

A receptet pedig itt van:

a lapokhoz:

  • 40 dkg. liszt
  • 5 dkg. margarin
  • 1 kés hegynyi ammónia
  • 15 dkg. cukor
  • 2 tojás
  • 2 kanál méz

a krémhez:

  • 300 ml. tej
  • 20 dkg. margarin
  • 20 dkg. cukor
  • 1 citrom
  • 3 kanál gríz
  • 1 üveg sárgabarack lekvár

A cukrot a mézzel összekeverjük és gőz fölött addig főzzük amíg a cukor elolvad. Hadijuk kihűlni majd hozzáadjuk a lisztet, a tojásokat, a kés hegynyi ammóniát és jól összedolgozzuk. El osszuk 3 darabba amiből nyújtunk 3 lapot és kb 15 percig sütjük mindegyiket. Azért írom kb mert nekem 10-12 perc alatt megsültek. Talán mert a recept nem ír hőfokot.

A krémhez feltesszük a tejet főni és mikor felforrt beleszórjuk a grízt. Miután besűrűsödött hadijuk kihűlni. A margarint kikavarjuk a cukorral és hozzáadjuk a citrom héját és levét. Persze nem lennék én ha valamit nem változtatnék itt is a recepten :). Én a citrom héját és a levét a már kihűlt grízhez adtam, mert arra gondoltam hogy a citromlé elvágja majd a margarinos krémemet.

Miután kihűlt a gríz elkeverjük a kihabositott margarinnal. Jön az eső lap, rákenünk egy kis sárgabarack lekvárt, egy réteg krémet, ráhelyezzük a mások lapot, egy kis lekvár, rá a megmaradt krém és aztán az utolsó lapot is rátesszük. Meg is van. Jó étvágyat!

Készül az ajándék

Kicsit elhanyagoltam bejegyzéseimet, pedig szerettem volna írni pár dologról. Elsősorban is azt szeretném újságolni, hogy ajándékot készítek Kerának. Latinka ajándéklánc játékára jelentkeztem és ajándékot kell küldenem annak az illetőnek aki utánam jelentkezik a játékra. Örömmel vállaltam a feltételeket, egy hónapon belül kell, hogy megérkezzen az ajándék a másik félhez, szerintem ez megoldható. Izgatott vagyok, vajon hogy fog tetszeni az amit én készítek. Majd bővebben is írok az ajándékról, most azért nem, mert esetleg ha Kera bekukkantana hozzám, ne rontsam el a meglepijét. :)
Nehéz így látatlanban ajándékozni, bárkiről is legyen szó. Mit küldjél neki ami neked tetszik, vagy próbáld kitalálni mi tetszene neki. Jó kis dilemma. :) Én úgy próbáltam ezt megoldani , hogy olyasmit küldök ami reám jellemző dolog. Van egykét hobbim amiből megpróbálok valami prezentálható dolgot kihozni. A lelkesedésem az nagy, de jó volna ha sikerűlne is.

2010. augusztus 28., szombat

Miért nem sikerűl?

Lenne egy gyors kérdésem. Miért nem tudok követő lenni egyik blogon sem? Másnak sem megy vagy csak nekem? Eddig sikerült de pár napja az jön be hogy, "the page cannot be found", tudom ezt mit jelent de nem értem miért. Please help me! :(

2010. augusztus 23., hétfő

Tortát készitettem

Azért mondom hogy készítettem mert sütni azt máskor is sütöttem, de ez most fondant bevonatos torta volt. Első alkalommal csináltam fondantos tortát. A fondantot és a lapokat, kiskukta receptje alapján készítettem. Sajnos hiába a jó recept, ide, azok az ügyes kezek is kelletek volna hogy, a torta olyan legyen amilyennek kellet volna lennie. Na de sebaj, egy kis szerencsétlenkedés után csak sikerült össze hoznom valamit. Kicsit szégyenlem megmutatni a képeket, de ez van.



Ami tetszett rajta az egyedűl az a kis rózsaszín rózsácska a torta közepéről. Talán az sikerült a legjobban. A torta formája az is szép, nem szokványos kör alakú, hanem kicsit virágra hasonlít. Meglátszik hogy még kezdő vagyok, még a képeken is látszik hogy, megrepedt a torta tetején a fondant, pedig próbáltam úgy fényképezni hogy ne nagyon látszódjon. Ez akkor történt mikor másnap át akartam tenni a tálcára amivel szálitani szerettem volna, tehát tanúlság a tortát a végleges tálcáján diszitsük ki, vagy nem is tudom mi lenne a megoldás. Ha valaki tapasztaltabb e téren nálamnál hát kérem írja meg, miként csináljam legközelebb. Amit még sajnálok hogy tettem kakaót a fondantba amivel beborítottam a tortát, hagytam volna fehéren jobb lett volna. Ugyanis egy 6 éves kislánynak készült tehát a fehér jobban ment volna. :( Próbáltam én már azután csinosítgatni hogy csajosabb legyen, hát így sikerült.

Kicsit szomorú vagyok azt hittem töbre vagyok képes.

2010. augusztus 19., csütörtök

Játékra jentkezztem

Jelentkeztem egy játékra. Eddig még nem játszottam és egy kicsit izgatott is vagyok. Jó pár próbálkozás után sikerűlt feltegyem a képet a blogomra. Mostmár működik, kipróbáltam. Kera kecsketejes szappanokat csinál saját kezüleg, szerintem ez nagyon jó. A muternek mikor mondtam mire akadtam a neten rögtön mesélte, de már sokadszor, hogy anno mikor az én uracskám kicsi volt, nekik volt kecskéjük és hogy annak a teje milyen egészséges is. Hogy a doki ajánlotta hogy adjanak a gyereknek kecsketejet, erre elküldték a nagymamát tejért a piacra és hazajött egy kis kecskegidával. Na azután ivott kecsketejet az uram, és, úgy mesélik, talán az mentette meg az életét.