Oldalak


2010. szeptember 13., hétfő

Pif játék


Mintha nem vennék már részt eddig is elég játékban! Na de ez egy kicsit más, itt én adok, méghozzá három embernek. Patriciánal bukkantam rá erre a játékra és lám, volt még egy hely kiadó.
Tehát az első három embernek aki bejegyzést hagy itt, ajándékot fogok küldeni.





A szabályokról:




1.Bárki játszhat, akinek blogja van.

2. Az első három ember, aki kommentet ír erre a bejegyzésre, ajándékot fog kapni tőlem, melyet saját magam készítek.

3. Ezt az ajándékot az elkövetkező 365 napon belül el fogom juttatni hozzátok.

4. Cserébe előre kell fizetni, úgy, hogy ezt a felhívást meghirdetitek a saját blogotokban.

Kíváncsi vagyok ki szeretne ajándékot kapni tőlem! :)

2010. szeptember 11., szombat

Gyöngyfűzés

Nézegettem blogtársaim alkotásait és irigykedtem milyen szépeket is tudnak alkotni. Sokan foglalkoznak gyöngyfűzéssel és micsoda ékszerek jönnek ki a kezük közül.
Én is kipróbáltam a gyöngyfűzést, még régebben.
Sajna olyan vagyok, hogy megtetszik valami, bele loholóm magam, csinálom nagy lelkesedéssel és rájövök, hogy nem vagyok született zseni. Nagyon könnyen feladom aztán, látván hogy nem úgy sikerülnek az elkészített dolgok ahogy szeretném. Persze valószínűleg, próbálkoznom, próbálkoznom és próbálkoznom kellene még, és nem feladni. Csakhogy annyi minden érdekel és annyi mindent szeretnék csinálni és mindent jól, tökéletesen, hogy ez már lehetetlen és így mindent csak félig csinálok. Tudom, tudom csak egy dologra, hobbira kellene összpontosítanom és azt tökéletesíteni.
Bemutatom pár kis próbálkozásomat. Ez egy karkötő és készen van.

A következőnél az internetről vettem le a mintát, ugyancsak egy karkötő. A gyöngyök már régebb óta megvoltak, a kis apró sárgák még annál is régebbiek. Ha már megvoltak, kipróbáltam a mintát mert nagyon megtetszett.


Azután sikeremen felbuzdulva vásároltam egy pár gyöngyöt és nekifogtam egy másik karkötőnek. Jól indult, de elszámoltam magam, elfogytak a teklák, ugyan olyan színűeket már nem kaptam a bolt is betárt azóta, hát abba maradt a karkötő is.




2010. szeptember 3., péntek

Szilvás gombóc

Ma szilvás gombócot csináltam. Persze anyósom segítsége nélkül nem is fogtam volna neki, ugyanis ő vigyázott addig a gyerekekre. Az idén nagyon gyenge volt a termésünk, de nem csak a szilva hanem a többi gyümölcs is. A tavaly eltettem majdnem 200 üveg barack kompótot, az idén... jó ha lesz 40-50 üveggel. Hát ez van. A tavaly volt az idén nincs.



Ajándékot kaptam

Belindától kaptam egy nagyon szép kis ajándékot. Én lettem 100 -adik követője. :)



Igy kaptam,



és így használom.


Ugye szép, nekem nagyon tetszik! Köszönöm Belinda!


Gyors reggeli

Ma, reggelire olyasmit készítettem amit eddig még nem. Mind az járt a fejemben, hogy a férjem a tegnap azt magyarázta, hogy ő a városban milyen finom palacsintát evett, jó nagy, sonkás, sajttal megszórva és csak 2 lejbe került. Azt mondta, hozz nekem is, majd ma. Hát ok, ez volt a tegnap. Csak hogy én lassan rosszabb vagyok mint egy gyermek, nekem kell az a palacsinta és most.
És akkor összeállt a kép, megcsinálom én reggelire. Még korábban főztem egy kis krumplit hajában, (csinálok majd később szilvás gombócot), elvettem 3 kisebb krumplit, megpucoltam vékonyra felszeleteltem, bele a serpenyőbe pár szelet csíkokra vágott baconnal, pici olajon megpirítottam de csak enyhén, addig 2 tojást felvertem kb 1 dc. tejjel hozzá annyi liszt amennyit felvessz, hogy jó sűrű állagú palacsinta legyen, pici só és mehet is bele a serpenyőbe, a fele, soknak találtam az egészet egyszerre rátenni, így lett két adag. Miután szépen megpirult minkét oldala, tányérra tettem, rá finom édes házi ketchup, pár kattintás a géppel és már ettük is. Azután jutott eszembe hogy a sajt lemaradt róla, vagyis mi már tettünk magunknak rá de kép így már nem készült. Ez egy gyors összecsapott reggeli volt de nagyon finom és laktató.


Krumpli nélkül szerintem vacsorára is kitűnő lehet.

2010. szeptember 2., csütörtök

Mézes lapok, citromos krémmel

Annyira de annyira kívánom az édességeket ( nem jön a baba :) ). Várandósan nem voltam ennyire édes szájú mint most. Vagyis de, az első terhességem alatt rengeteg sütit meg csokit megettem, a másodiknál meg mind a savanyút kívántam - ezért is hittük és reméltük is azt hogy kisfiunk lesz, de hát nem így alakult és ez így van jól, mert két gyönyörű kislány anyukája lehetek - .
Tehát sütögetek, most például citrom krémmel töltött mézes lapokat sütöttem. Rátaláltam egy receptes könyvecskére, a költözéssel és az építkezéssel kicsit elkallódott, olyannyira hogy meg is feledkeztem róla. :) De most hogy rábukkantam nagyon megörültem neki mivel lekvárral töltött, készült sütemények vannak benne. Sokféle gyümölcsünk lévén a kertben, jó pár üveg lekvárt eltettem. Annyira nem esszük, még van a tavalyi meg az azelőtti évből is, de arra gondoltam jönnek majd a téli hónapok a gyerekek kicsit még nőnek, hogy mindent ehessenek és akkor ha édességet kívánnak jól jön majd egy kis lekvárral töltött palacsinta, vagy a tejbe gríz, tejberizs mellé egy kis lekvár. Inkább egyék ezt, mint sem azokat a bolti édességeket.

Olyan régóta akartam már citromos krémmel töltött sütit enni és ez a kis receptes könyv nagyon jól jött, remek kis receptek vannak benne, nem túl bonyolultak, elérhető alapanyagokkal.

Tehát nekiláttam és ez jött ki:






A lapokat legközelebb kicsit vastagabbra nyújtom majd, nagyon finom lett így is, az izével nincs is semmi gond csak talán egy kicsit alacsonynak tűnt a végén a süti. De finomra sikerült és mind elfogyott. :)

A receptet pedig itt van:

a lapokhoz:

  • 40 dkg. liszt
  • 5 dkg. margarin
  • 1 kés hegynyi ammónia
  • 15 dkg. cukor
  • 2 tojás
  • 2 kanál méz

a krémhez:

  • 300 ml. tej
  • 20 dkg. margarin
  • 20 dkg. cukor
  • 1 citrom
  • 3 kanál gríz
  • 1 üveg sárgabarack lekvár

A cukrot a mézzel összekeverjük és gőz fölött addig főzzük amíg a cukor elolvad. Hadijuk kihűlni majd hozzáadjuk a lisztet, a tojásokat, a kés hegynyi ammóniát és jól összedolgozzuk. El osszuk 3 darabba amiből nyújtunk 3 lapot és kb 15 percig sütjük mindegyiket. Azért írom kb mert nekem 10-12 perc alatt megsültek. Talán mert a recept nem ír hőfokot.

A krémhez feltesszük a tejet főni és mikor felforrt beleszórjuk a grízt. Miután besűrűsödött hadijuk kihűlni. A margarint kikavarjuk a cukorral és hozzáadjuk a citrom héját és levét. Persze nem lennék én ha valamit nem változtatnék itt is a recepten :). Én a citrom héját és a levét a már kihűlt grízhez adtam, mert arra gondoltam hogy a citromlé elvágja majd a margarinos krémemet.

Miután kihűlt a gríz elkeverjük a kihabositott margarinnal. Jön az eső lap, rákenünk egy kis sárgabarack lekvárt, egy réteg krémet, ráhelyezzük a mások lapot, egy kis lekvár, rá a megmaradt krém és aztán az utolsó lapot is rátesszük. Meg is van. Jó étvágyat!

Készül az ajándék

Kicsit elhanyagoltam bejegyzéseimet, pedig szerettem volna írni pár dologról. Elsősorban is azt szeretném újságolni, hogy ajándékot készítek Kerának. Latinka ajándéklánc játékára jelentkeztem és ajándékot kell küldenem annak az illetőnek aki utánam jelentkezik a játékra. Örömmel vállaltam a feltételeket, egy hónapon belül kell, hogy megérkezzen az ajándék a másik félhez, szerintem ez megoldható. Izgatott vagyok, vajon hogy fog tetszeni az amit én készítek. Majd bővebben is írok az ajándékról, most azért nem, mert esetleg ha Kera bekukkantana hozzám, ne rontsam el a meglepijét. :)
Nehéz így látatlanban ajándékozni, bárkiről is legyen szó. Mit küldjél neki ami neked tetszik, vagy próbáld kitalálni mi tetszene neki. Jó kis dilemma. :) Én úgy próbáltam ezt megoldani , hogy olyasmit küldök ami reám jellemző dolog. Van egykét hobbim amiből megpróbálok valami prezentálható dolgot kihozni. A lelkesedésem az nagy, de jó volna ha sikerűlne is.