Oldalak


2010. december 4., szombat

Karácsonyra ...

A napokban ezeket a kis díszeket készítettem, karácsonyra. Van gyöngyös és gyöngy nélküli is. Esténkét tévézés közben, miután a lányok elaludtak, szeretek valami kézimunkát csinálgatni. Nincs sok munka velük és mutatósak is!





2010. december 2., csütörtök

Kincsesláda és nyeremény neszesszer

Tamással cseréltem ezt a kis szépséges ékszerdobozt! Amint látszik nagyon ügyes és kreatív "fiatalember" (mivel nem tudom az életkorát, de nekem úgy tűnik hogy elég fiatal, ezt a megszólitást választotam). Ő festette kívül és belül is a ládikát. (az ékszereket, már én tettem oda a hatás kedvéért). Kicsit aggódott, hogy valyon a belső szín tetszik e majd nekem, de megnyugtatlak Tamás, tetszik, a halvány lila tényleg nagyon "csajos szín". :)) Már van pár dobozom, valamiért szeretem őket, így már egy kissebb kollekció része lesz ez a szafaris darab is! Köszi Tamás!



Ezt a neszesszert Ramimaminál nyertem! Nagyon jó és praktikus, vidám és nőies! De a nyereményem nem érkezett egyedűl, cukorka és macik kisérték az útját. :)) Nagyon köszönöm, Ramóna!


2010. december 1., szerda

JÁTÉK! Az én játékom!!!


Már nagyon szerettem volna játékot hírdetni. Nincs sem szülinapom (már volt), a blogom is csak jövőre lesz egy éves, de annyi sok szép dolgokat kaptam és nyertem eddig, hogy úgy gondolom talán adhatnék én is valamit. Ha akad olyan, akinek tetszik, az, amit kínálni tudok...


Íme azok a dolgok amiből választani lehet:
  • üvegre festet házi áldás, külömböző keretben ( 12 x 17 cm. keret nélkül )
  • decoupage technikával készült kép, üveg nélkül ( 12 x 17 cm. keret nélkül )

A keretek színét lehet változtatni, a nyertes tetszése szerint, akár fehér is lehet. A szalvéta technikával készült képet, meg tudom csinálni az allábbi szalvétákból is.


Amit tenned kell, a szokásos:

  • bárki jelentkezhet, akár blog nélkül is
  • tedd ki a játék felhívását, képpel és linkkel, a blogod oldalsávjába, vagy a facebook oldaladra ( ha nincs blogod, szólj a szomszédnak is :) )
  • hagyj itt egy commentet, hogy mi lenne az a dolog amit szeretnél megnyerni

A játéknak 4 nyertese lesz, sorsolni pedig, 2011 jan. 1-én fogok.

2010. november 30., kedd

Ékszermánia?! :))

Eddig azt állitottam magamról, nem vagyok égy ékszer mániás, de, ez az állítás felborúlni látszik.
Addig, amíg nincs semmi különösebb ékszere az ember leányának, minden ok, nincs az a gond mit, mikor, mihez. De amint megérkezik az első szépséges kis darab, mindjárt más szemmel kezzdi el szemlélgetni a többi szépséges ékszereket is. És lassan az elsőnek lesz egy párja, aztán hamarosan megérkezik a harmadik is, elvégre két nyaklánc nem nyaklánc, aztán jön a negyedik, csak úgy mert megtetszett, utánna a többi mert pont olyan még nincs! Most a negyediknél tartok...
Rékácska blogján láttam meg ezt a szépséges zöld bogyós nyakláncot fülcsivel, aztán rövíd egyeztetés után, nekem is elkészítette. De, mivel én voltam az első "netes megrendelője", kaptam ajándékba égy a nyaklánchoz illő karkötőt is.


Így hármasban már teljes a szett!

Nagyon tuti, tetszik ez a zöld szín és sok mindenhez fel lehet venni! Köszi szépen Réka!

Mivel nem tudom mikor tudok majd rendes képeket csinálni, kölcsön vettem a Réka által készített fotókat.

2010. november 23., kedd

Karácsonyi dekoráció

Karácsonyra jók lesznek, lehet majd a lakást díszíteni velük.
Az alap ötletet innen vettem, de lusta voltam a harmadik oldalát is kihímezzni.
Inkább a színekkel játszottam, kicsit változtattam itt-ott, ne legyen egyforma a két oldala.

Erre már nem tettem körbe gyöngyöket, így is ki akartam próbálni. :)


2010. november 17., szerda

Boldog születésnapot!!!

Ma egy éves az én kis tündérkém!
Isten éltessen kincsem, erőben és egészségben,
legyen teljes és boldog életed, minden mi jó és szép reád száljon!!!
Imádlak kicsi tündérem!

2010. november 15., hétfő

A lényeg a papír...:))

Igen, elég sokan rátapintottak a lényegre, vagyis, hogy az üveg külső boritása papírból van. A pontos és részletes leírását még nem tudom, csak annyit, hogy újságpapírt vagy wc-papirt vizben áztatank kb. 1 napig, aztán aracset ragasztóval keverik. Ezt a masszát viszik fel az üvegre, majd formázzák, díszítik (ebben az esetben, fadarabkákkal), festik, stb. A héten, kipróbálom én is a tudományomat e téren és rögziteni is fogom képekkel, aztán majd részletes leírással publikálom.
Ez az üveg megvan vagy 15 éves is, a nagyitásban láttam mennyire poros a szájánál, hát siettem a fotókkal, a többit meg nézzétek el nekem... :)