Oldalak


2011. március 10., csütörtök

Finom süticsigák :))




Ezeket a csigákat sütögettem a napokban. Az első adag rahátos, a második kapros sós túrós. Nagyon finomak lettek! A tésztája, az a Timel omlós- foszlós buktás receptjéből van. Persze dupla adagban elkészítve. Volt mit gyúrni, dagasztani egy kg lisztből. :)) De megérte!!!
Mi nagyon szerettük, a sós fogyott el leghamarabb. :)

2011. március 7., hétfő

Szép találkozás, és ajándék

Néha nagyon furcsa dolgokat hozz az élet, nem is sejtjük egy egy lépésünk milyen fejleményeket hozz maga után. Például, itt van ez a blogírás is. Belevágtam, de nem láttam át mi minden is rejlik benne. Azt hihetné az ember, hogy így a neten keresztül az emberek sokkal ridegebbek egymással, pedig szerintem, pont az ellenkezője. Annyi kedvességet, szeretett, kaptam, mondhatom tök idegen emberektől, hogy el sem hiszem. Vagy talán éppen azért vagyunk kedvesek és udvariasak egymással, mert nem tudjuk, ki bújik meg egy egy blog mögött. Nem tudom, de nem is ezt akartam fejtegetni hanem, hogy innen Nagyváradról, Brazíliáig eljutottam a neten keresztül, és ott LEE oldalán akadtam rá Annamáriára, aki ugyancsak Nagyváradi!!! Levél, levélt követett és az elmúlt héten találkoztunk is. Én nagyon boldog voltam a találkozás alkalmával! Beszélgettünk, teát iszogattunk, megcsodálhattam gyönyörű hímzéseit! Felajánlotta, hogy megtanít engem is „hardangerezni”, nem tudom jól írtam e le. :) Igen, idővel szeretném én is elsajátítani ennek a hímzésnek a fortélyait.
És persze távozáskor nem engedett el üres kézzel, ezeket a szépséges kitteket kaptam tőle. Még egy darab hímző vásznat is kaptam, ami azért különleges dolog, mert itt a városban nem lehet kapni, ő is külföldről hozatja. :) A zöld abrosznak már neki is fogtam, hátha elkészülök vele húsvétig, csak attól tartok, hogy sajnálni fogom használni, nehogy összepecsételődjön. :)

Köszönöm Annamária és örülök a találkozásunknak!

Ajándékot kaptam

Megérkezett üvegvarázs ajándéka, amit a játékán nyertem. Képet nem volt alkalmam készteni ezért kölcsön vettem az övét. :)
Nagyon szép dolgokat kaptam, nyakláncot, kitűzőt, szépséges gyertyatartót, fülcsit, gyűrűt. Mindent, ami a vagány csajoknak kell! Köszönöm, Melinda!

2011. március 5., szombat

Díjat kaptam

Díjat kaptam Ilditől! Köszönöm! :) Olyan jó érzés mikor egy egy díjat kapok, de azzal már bajban vagyok, kinek is adjam tovább. Nagyon sokan megérdemlik, de sokaknak már megvan ez a bizonyos díj (is). Éppen ezért megpróbálok olyan blogokat keresni, amelyek még nem kapták meg és nekik tovább adni.

A szabályok:
Linkelj be öt embert akiknek továbbadod a díjat és indokold meg pár szóban, hogy miért is gondolod úgy, hogy odaadod nekik ezt a nem is díjat, hanem inkább ölelést, vagyis talán a legjobb szó erre, hogy egy "igazi dicséret és egy virtuális ölelés" -t.

Tehát, akiknek át szeretném adni a díjat:
Annamáriának a kézzel és lélekkel blog tulajdonosa. Azért mert olyan gyönyörű hímzéseket készít, kézzel és lélekkel! Igényes és szépséges munkák kerülnek ki a kezei közül. Szeretnék, majd tanulni tőle.
Rékácskának, mert olyan ékszereket készít, amiket és is szívesen viselnék, sőt viselek is! Nem győzöm csodálni, micsoda ékszereket tud kihozni pár darab gyöngyből.
Csillának a Kreatív kézimunka blog tulajdonosának mert, nekem nagyon tetszenek a kötött munkái. Régebben én is sokat kötögettem, de ma már nem jut rá időm.
Rékának, mert olyan odaadással készít finomságokat családja és gyermekei számára, ami engem lenyűgöz. Sok egyszerű, de nagyszerű ötletei vannak a mindennapok konyhájába.
Tamásnak, mert nem csak mi nők tudunk szép és kreatív dolgokat készíteni. :) Tamás rá a példa, és nagyszerű példa! Fiatalember létére, kifinomult és ízléses dolgokat készít!
Kérlek Benneteket, fogadjátok szeretettel és adjátok tovább!

2011. február 27., vasárnap

Ha már húsvét, hát legyen tojás! :)

Ezt a kis tulipános mintácskát, egy másik ugyancsak, Manka által bemutatott mintából „idéztem”.
Tudom, hogy Manka gondban volt azzal, hogyan is tálalja, szerkessze ezeket a mintákat, nekem ezzel kapcsolatban, egy egyszerű hasonlat jutott eszembe. Sok kisebb, nagyobb regényeket, esszéket, verseket elolvasunk, és számtalan alkalommal csak idézünk belőlük, mert csak ennyire van szükségünk, ennyivel és el tudjuk mondani azt, amit, akarunk. Ezzel nem ártunk sem a regénynek, sem a regényírónak és másnak sem (persze mindezt kulturált és jóindulatú formában cselekedve), még inkább reklámnak fognám fel, és aki nem tudja miből is idéztünk, hát elmondjuk neki
Valahogy így vagyok én ezzel a mintával, ennyi fért ki, ennyire volt szükségem. De mindenkinek megmutatom, honnan is vettem. Köszönöm Manka.



A másik kéket, azt teljesen a magam feje után varrtam. Kicsit kicsinek találtam ezért a tulipánosat picivel nagyobbra alakítottam.

2011. február 16., szerda

A világ legjobb anyukája

Ezt a pár sort Lara egyik bejegyzésében olvastam.

"4 évesen: Anya mindent tud.
8 évesen: Anya sok mindent tud.
12 évesen: Anya nemis igazán tud mindent.
14 évesen: Anya nem is tud semmit.
16 évesen: Anya nem is létezik.
18 évesen: Anya ódivatú.
22 évesen: Anya ért ehhez!
35 évesen: Mielőtt döntenénk, kérdezzük meg anyát.
55 évesen. .........Bárcsak......itt lenne anya…
75 évesen: Remélem, voltam olyan jó ember, mint ANYA.
Tedd ki ezt, ha tiéd a világ legjobb anyukája!♥"
És igen, az én anyukám a világ legjobb anyukája! 30-on túl, én is anya lévén, hálás vagyok, hogy anyukám itt van mellettem. Néha felhívom semmiségek ürügyén, csak hogy beszélgessünk, és olyan jó, hogy akár semmiségek ürügyén is felhívhatom! Köszönöm a Jó Atyának, hogy itt van velünk, hogy néha én is még gyereknek érezhetem magam, mellette! És kérem Őt, hogy engedje meg, hogy még nagyon sokáig itt lehessen velünk az én drága anyukám!
Mamikám, nagyon szeretlek!

Csak most veszem észre, hogy nincs is olyan képem, ahol együtt lennék anyukámmal! Talán azért mert mindig én fényképezek. Viszont a képeket mielőbb pótolnom kell. :)

Pif játék, nálam


Jelentkeztem egy újabb Pif játékra, még januárban. Monica hirdette meg, nála jelentkeztem. Olyan csodálatos ékszereket készít… :)
Tehát ez utón én is meghirdetem a második Pif játékomat.




A szabályok a következők:
1.Bárki játszhat, akinek blogja van.
2. Az első három ember, aki kommentet ír erre a bejegyzésre, ajándékot fog kapni tőlem, melyet saját magam készítek.
3. Ezt az ajándékot az elkövetkező 365 napon belül el fogom juttatni hozzátok.
4. Cserébe előre kell fizetni, úgy, hogy ezt a felhívást meghirdetitek a saját blogotokban.
Kíváncsi vagyok ki szeretne ajándékot kapni tőlem! :)