Oldalak


2011. március 20., vasárnap

Ajándék ... III. rész

És akkor jöjjön a kikocstól kapott ajándékom, amit a játékán nyertem. Mint látható, jól kitanulmányozott engem, küldött szalvétákat :), hímző fonalakat :) és sok gyönyörű apróságot.

Köszönöm szépen, a kis csillagok a lányok kedvencei! :)

Ajándék ... II. rész

Ezeket a szépségeket Kathától kaptam. Latinka ajándékláncában ő lett a párom. Pazar kis csomag érkezett! A kis tűpárnát alig tudom használni a lányok sírnak utána. A virágos kit csomagnak nem tudtam ellenállni, neki is fogtam. :))


Nagyon szépen köszönöm ezt a szép ajándékcsomagot Katha!

Ajándék ... I. rész

Ezt a párnahuzatot, Cucunál nyertem. Nekem nagyon tetszik, bár tudok varrni de patchwork technikát még nem próbáltam, szerintem nem is menne.:) Éppen ezért nagyon örülök neki.

Köszönöm Cucu! :)

2011. március 13., vasárnap

Doboz és tányér

Ez a kis dobozka, félig készen várta a beteljesülését. Sehogy sem találtam a tetejére egy oda illő mintát. Aztán jött Manka és az ő hertelendyfalvi varrottasok nyomán készítet mintája, amiből a virágos rész pont oda illet az én kis dobozkám tetejére. Lehet, hogy nem tökéletes a kombináció, mert egyik tulipán másik szegfű, népi motívum nem megy decoupage technikával meg az arany színnel, de nekem teszik. Sőt, nagyon elégedet vagyok az én kis dobozkámmal, ezért nektek is megmutatom. :) A szalvéta, amivel az oldalait dekoráltam az Csillától van, a tetején az anyag, amire hímeztem, az Latinkától van.


A tányért sógornőm kapta születésnapjára és ugyancsak a Csillától kapott szalvétával díszítettem.

2011. március 11., péntek

Próbálkoztam...

kombinálni az üvegfestést, Házi áldást, márvánnyal. A szomszédom, márvánnyal dolgozik és így sok hulladék, kisebb, nagyobb, márványdarabjai voltak, vannak. Ő jött az ötlettel, hogy mi volna, ha összedolgoznánk. Belementem, mivel fantáziát láttam benne. Csak pár darab készült eddig, lássuk mire megyünk velük.

Hát ezek volnának:



Nektek hogy tetszik?

2011. március 10., csütörtök

Finom süticsigák :))




Ezeket a csigákat sütögettem a napokban. Az első adag rahátos, a második kapros sós túrós. Nagyon finomak lettek! A tésztája, az a Timel omlós- foszlós buktás receptjéből van. Persze dupla adagban elkészítve. Volt mit gyúrni, dagasztani egy kg lisztből. :)) De megérte!!!
Mi nagyon szerettük, a sós fogyott el leghamarabb. :)

2011. március 7., hétfő

Szép találkozás, és ajándék

Néha nagyon furcsa dolgokat hozz az élet, nem is sejtjük egy egy lépésünk milyen fejleményeket hozz maga után. Például, itt van ez a blogírás is. Belevágtam, de nem láttam át mi minden is rejlik benne. Azt hihetné az ember, hogy így a neten keresztül az emberek sokkal ridegebbek egymással, pedig szerintem, pont az ellenkezője. Annyi kedvességet, szeretett, kaptam, mondhatom tök idegen emberektől, hogy el sem hiszem. Vagy talán éppen azért vagyunk kedvesek és udvariasak egymással, mert nem tudjuk, ki bújik meg egy egy blog mögött. Nem tudom, de nem is ezt akartam fejtegetni hanem, hogy innen Nagyváradról, Brazíliáig eljutottam a neten keresztül, és ott LEE oldalán akadtam rá Annamáriára, aki ugyancsak Nagyváradi!!! Levél, levélt követett és az elmúlt héten találkoztunk is. Én nagyon boldog voltam a találkozás alkalmával! Beszélgettünk, teát iszogattunk, megcsodálhattam gyönyörű hímzéseit! Felajánlotta, hogy megtanít engem is „hardangerezni”, nem tudom jól írtam e le. :) Igen, idővel szeretném én is elsajátítani ennek a hímzésnek a fortélyait.
És persze távozáskor nem engedett el üres kézzel, ezeket a szépséges kitteket kaptam tőle. Még egy darab hímző vásznat is kaptam, ami azért különleges dolog, mert itt a városban nem lehet kapni, ő is külföldről hozatja. :) A zöld abrosznak már neki is fogtam, hátha elkészülök vele húsvétig, csak attól tartok, hogy sajnálni fogom használni, nehogy összepecsételődjön. :)

Köszönöm Annamária és örülök a találkozásunknak!