Oldalak


2010. december 10., péntek

Tél

Azért, szép mikor mindent beborít a fehér hó!
Ezeket a képeket, a kertünkben készítettem, ma délután.


2010. december 8., szerda

Scones, Gabriella módra

Gabriella blogján láttam meg egy nagyon egyszerű receptet. Gyors és ízletes zsemle recept. Gondoltam kipróbálom, tényleg nagyon egyszerü, másfél óra alatt megvoltam két adag sütésével és még Antónia is kijátszotta magát, a tésztagyurmával. :)) Azután, nagytakaritás... :)) Recept itt.

Egyetlen pici de érezhető hibát vétettem, elfelejtettem sót tenni a tésztájába. De mentségemre legyen mondva nehéz úgy dolgozzni, hogy egy pici gyerek amelyik most tanul járni, a nadrágomba csimpaszkodik, hogy el ne essen, a nagyobbik ott nyafog a fülembe, hogy ő is, ő is gyúrni akar és már nyúlna is bele a még össze nem dagasztot tésztába, én meg arra koncentrálok, hogy pontosan mérjem az adagokat..., hát a sót azt kihagytam. :(




Majonézes vinettával ettük (padlizsán krém), amit picit sósabra csináltam, így tökéletesen kompenzálta a zsemle sajtalanságát. Mellé, finom meleg tea. A bögrét a páromtól kaptam, 3 éve karácsonyra, ez az egyik oldala...

és ez van a másik oldalán. :))

Ajándék nekem

Mostanság elég sűrűn jár nálam a postás, persze csak a munkáját végzi. :)) Ma is hozott egy csomagot, Csillától! Bár nem nyertem az általa meghirdetett játékon, megis hála az ő nagylelküségének, én is kaptam ajándékot. Rengeteg szalvétát küldött nekem, (nekem is van pár darab, de ezek közül egy sincs meg! :)) )nem számoltam de biztosan van vagy 100 db, decoupage pappírt is kaptam és egy cd-ét, amire mint látszik a képen is, nagyon érdekes dolgokat másolt fel. És a mosolygós arcot is köszönöm, éppen úgy vigyorkok én is most, örömömben. :))

Lehet másnak nem érdekes, pár szalvéta, de én nagyon örülök nekik, már alig várom, hogy dolgozzak velük! Nagyon, nagyon köszönöm Csilla!

2010. december 7., kedd

Karácsonyra 2 ...

Készült pár üvegtányérka, amiket a Jézuska fog a fa alá varázsolni... :))

2010. december 4., szombat

Karácsonyra ...

A napokban ezeket a kis díszeket készítettem, karácsonyra. Van gyöngyös és gyöngy nélküli is. Esténkét tévézés közben, miután a lányok elaludtak, szeretek valami kézimunkát csinálgatni. Nincs sok munka velük és mutatósak is!





2010. december 2., csütörtök

Kincsesláda és nyeremény neszesszer

Tamással cseréltem ezt a kis szépséges ékszerdobozt! Amint látszik nagyon ügyes és kreatív "fiatalember" (mivel nem tudom az életkorát, de nekem úgy tűnik hogy elég fiatal, ezt a megszólitást választotam). Ő festette kívül és belül is a ládikát. (az ékszereket, már én tettem oda a hatás kedvéért). Kicsit aggódott, hogy valyon a belső szín tetszik e majd nekem, de megnyugtatlak Tamás, tetszik, a halvány lila tényleg nagyon "csajos szín". :)) Már van pár dobozom, valamiért szeretem őket, így már egy kissebb kollekció része lesz ez a szafaris darab is! Köszi Tamás!



Ezt a neszesszert Ramimaminál nyertem! Nagyon jó és praktikus, vidám és nőies! De a nyereményem nem érkezett egyedűl, cukorka és macik kisérték az útját. :)) Nagyon köszönöm, Ramóna!


2010. december 1., szerda

JÁTÉK! Az én játékom!!!


Már nagyon szerettem volna játékot hírdetni. Nincs sem szülinapom (már volt), a blogom is csak jövőre lesz egy éves, de annyi sok szép dolgokat kaptam és nyertem eddig, hogy úgy gondolom talán adhatnék én is valamit. Ha akad olyan, akinek tetszik, az, amit kínálni tudok...


Íme azok a dolgok amiből választani lehet:
  • üvegre festet házi áldás, külömböző keretben ( 12 x 17 cm. keret nélkül )
  • decoupage technikával készült kép, üveg nélkül ( 12 x 17 cm. keret nélkül )

A keretek színét lehet változtatni, a nyertes tetszése szerint, akár fehér is lehet. A szalvéta technikával készült képet, meg tudom csinálni az allábbi szalvétákból is.


Amit tenned kell, a szokásos:

  • bárki jelentkezhet, akár blog nélkül is
  • tedd ki a játék felhívását, képpel és linkkel, a blogod oldalsávjába, vagy a facebook oldaladra ( ha nincs blogod, szólj a szomszédnak is :) )
  • hagyj itt egy commentet, hogy mi lenne az a dolog amit szeretnél megnyerni

A játéknak 4 nyertese lesz, sorsolni pedig, 2011 jan. 1-én fogok.